O MNĚ

Narodil jsem se 16. 8. 1979 v Praze jako Ondřej Ládek. Už od desíti let jsem si celkem dobře rozuměl s kytarou i s češtinou, psal jsem písničky a prošel pár kapelama, z nichž toho žádná moc neodehrála.


Oproti plánům z dětství jsem se nestal ani hercem, ani mořským biologem, ale po roce studia češtiny na FFUK jsem skončil na scenáristice na FAMU. Po škole jsem chvilku dělal v selfpromotion v televizi a v jedný reklamce, napsal scénář k filmu Restart a s partou kamarádů odstartoval seriál Comeback. Za peníze, co jsem na Comebacku vydělal, jsem si splnil sen a natočil jsem si desku. A světe div se, měla úspěch a ze mě byl najednou Xindl na plnej úvazek.


Od tý doby jsem vydal sedm studiovejch desek, vypustil do světa přes dvacet klipů a s různejma sestavama skvělejch muzikantů odehrál přes osm set koncertů. Během tý doby jsem posbíral čtyři zlatý desky a jednu platinovou, devět nominací na anděla, skokana roku v Českým slavíkovi, několik cen OSA a ceny na Portě i na Zahradě písničkářů.


Taky jsem napsal jednu knížku, jednu divadelní hru, hudbu k jednomu muzikálu a písňový texty k druhýmu. A hlavně spoustu textů či muziky pro jiný muzikanty, jako jsou kapely Slza nebo The Tap Tap, zpěváci Sebastian, Pavel Callta, Voxel, Michal Hrůza, Richard Müller nebo David Deyl a zpěvačky Ewa Farna, Olga Lounová, Alžběta Kolečkářová, Monika Absolonová, Tereza Kerndlová nebo Gabriela Gunčíková.


Teď startuju svojí čtrnáctou sezónu a těším se, co přinese!